Turvakiled.

Mille jaoks on turvakile sinu klaasidele oluline?

Turvakile kasutatakse eelkõige sissetungide ja vandalismi ennetamiseks. See tugev, vastupidav ja paks kile aitab summutada lööke ning suurendada klaasi vastupidavust purunemisele.

Kile pakub kaitset isegi siis, kui klaas puruneb näiteks vandalismi või plahvatuse tulemusel. Plahvatuste korral põhjustavad suurema osa vigastustest ja surmadest just klaasikillud. Seetõttu on klaasi turvamine üks oluline samm hoone ohutumaks muutmisel. Turvakile kinnitatakse klaasile, olenevalt vajadusest kas sise- või välispoole. See tagab, et klaasikillud jäävad kile külge kinni ega lenda plahvatuse korral laiali. Lisaks sellele hoiab turvakile klaasi ka purunemise korral raamis, kaitstes hoone interjööri ilmastikumõjude eest ning võimaldades tegevuse jätkamist mõjutatud ruumides.

Peale klaaside purunemiskindluse suurendamise ja klaasikildudega seotud vigastuste ennetamise pakub turvakile ka meelerahu. Turvatunne on oluline kõigile – olgu see siis koduomanik, esimese korruse äriruumide omanik või tänava ääres asuva büroo töötaja. Meelerahu on hindamatu väärtusega.

Erinevaid turvakilesid.

Meie valikus on mitmesuguse paksuse ja vastupidavusega turvakilesid. Meie eksperdid aitavad teil leida sobiva toote ja lahenduse vastavalt teie vajadustele. Erinevad kiled vastavad erinevatele nõudmistele, olgu see siis killukaitsekile või klassikaline vandalismivastane turvakile või midagi keerukamat ja kõrgema turvaklassiga nn. sissetungivastane kile. Kilede abil saab klaaside turvaklasse tõsta – alates standardsest P1A-st kuni P2A-ni või isegi P3A-ni

Lisaks erineva paksuse ja vastupidavusega turvakiledele pakume erineva väljanägemisega kilesid. Tavalised kiled on selged ja läbipaistvad, säilitades klaasi optilised omadused ning jäävad kleebituna klaasile märkamatuks. Nendel turvakiledel puudub peegeldav efekt ja need ei mõjuta klaasi väljanägemist mingil viisil. Lisaks saab turvakilet ka toonida. Toonitud turvakile vähendab klaasi läbipaistvust, suurendades toa privaatsust ja turvatunnet. Samuti vähendab toonitud klaas päikesevalguse sisenemist tuppa, kaitstes UV-kiirguse ja pleekimise eest.

Meie valikus on saadaval ka peegelpindadega kilesid. Need kiled muudavad akna välimust, luues klaasi välispinnale peegelduse efekti. Peegeldavad kiled varjavad hoone siseruumi möödujate pilgu eest, pakkudes maksimaalset privaatsust. Lisaks peegeldavad need kiled päikesevalgust tagasi, kaitstes tuba liigse kuumuse, UV-kiirguse, pleekimise ja liigse ereda päikesevalguse eest. Kuna peegeldav kile suunab valguse tagasi, ei neela seda endasse, püsib hoone sisetemperatuur stabiilsena.