KKK.

Kui sa ei ole päris kindel, mida, miks, kuidas, siis siit leiad üldlevinumatele korduvatele küsimustele vastused…

Tagaklaasi ja tagumiste ukseklaaside kiletamiseks kulub keskmiselt 2-3 tundi. 

Meie eemaldame ainult uksepolstri ja sedaanil tagapaneeli.

Esi küljeklaaside läbipaitvus peab olema 70% ja tuuleklaasil 75%.

Ei mõju kuidagi tagaklaasi soojendusele, pigem kaitseb soojendusribasid kahjustuste eest.

Lõplik kuivamisaeg sõltub kile paksusest ja on tavalisel toonkilel 1-2 nädalat, kuid paksemal 0,4 mm turvakilel võib olla 2-3 kuud.

Kõik sõltub valgusest ja alati on näha sinnapoole, kus on valgem. Seega päevasel ajal lisavad peegeldavad kiled privaatsust, kuid pimesdal ajal, kui ruumis tuled põlevad, tuleb siiski kasutada kardinaid.

Turvakile aitab hoida klaasikilde koos. Klaas küll terava löögi või plahvatuse korral võib puruneda, kuid kile hoiab klaasi ühes tükis.

Reeglina ei ole tegemist õhumullidega, vaid kogunenud veekotikestega, mille vältimine eriti paksude turvakilede puhul on võimatu, sest kogu vedelikku ei ole võimalik kile paigaldamisel välja suruda. Kuid ärge muretsege! See kõik kuivab välja.

Kõik sõltub klaasipinna suhtelisest suurusest, soojustusest ja väga paljudest muudest teguritest, mis on iga hoone puhul ainulaadne. Kogemused on näidanud, et  kuni 5 kraadi on võimalik temperatuuri alandada.

Kõike on võimalik ise teha, kuid kui eelnev kogemus puudub siis aja, rahakoti ja ka enamikel juhtudel lõpptulemuse seisukohast oleks soodsam see töö spetsialistidele usaldada.

Kilet on võimalik eemaldada.

Seespidiste kiledega ei juhtu midagi ka 10-15 aasta möödudes. Llumari paksemad välispidised aknakiled püsivad vertikaalsetel pindadel ka vähemalt 10 aastat.

  1. 30 päeva jooksul peale kilede paigaldamist ei tohi aknaid pesta.
  2. Tuleb valida sobivad puhastusvahendid, mis ei kriimusta kile pinda.
  3. Pesemiseks tuleb valida pehme lapp või pehme nuustik.
  4. Kuivatamiseks kasutada pehmet lappi, kuivatuspaberit või kummiäärega akna kuivatus kaabitsat.
  5. Akende sise ja välispesu üheaegse teostamise korral tuleb kasutada erinevaid pesemisvahendeid (vesi, käsnad, lapid jne.)
  6. Pesemiseks tohib kasutada tavalisi aknapuhastuslahuseid, mis ei sisalda abrasiive.

Pleekimist põhjustab peamiselt UV-kiirgus ja nähtav valgus. Aknakiled tõrjuvad 97-99,9% UV-kiirgusest ja olenevalt kilest rohkem või vähem ka nähtavat valgust, vähendades seega oluliselt pleekimist põhjustavate päikesekiirte mõju.