Päikesekaitsekiled.

Päikesekaitsekiled on tõhusad vahendid, mis suudavad eemaldada mitmeid erinevaid hoone klaasidega seotud väljakutseid üheaegselt. Sageli piisab ühest kilest, et lahendada mitu probleemi korraga. Investeerimine päikesekaitsekilesse toob kindlasti kohese kasu!

Päikesekaitsekile on märkimisväärne investeering!

Päikesekaitsekile on kile, mis paigaldatakse hoone akende klaasile eesmärgiga lisada klaasidele lisaväärtust. Aknakile suudab lisada klaasile mitmesuguseid täiendavaid funktsioone, näiteks:

  • Hoone sisekliima kaitsmine liigse soojuse eest, mis tuleb läbi akende.
  • Sobiva sisetemperatuuri säilitamine hoones.
  • Kütte- ja jahutuskulude kokkuhoid.
  • Kaitse ereda päikesekiirguse eest. 
  • Privaatsuse tagamine.
  • Turvalisuse suurendamine.
  • Hoone interjööri pleekimise ennetamine.
  • Hoone fassaadi välimuse kujundamine.

Miks on päikesekaitsekiled vajalikud?

Soojusenergia tõrjumine. Päikesekaitsekile peamine omadus on liigse soojusenergia tõrjumine. See kile suudab tõrjuda kuni 89% päikesekiirgusest, parandades seeläbi hoone siseolusid, mis omakorda mõjutab töökeskkonda ja elamistingimusi positiivselt. Kuna paljud kaasaegsed hooned on suurema klaasipinnaga, on liigne päikeselgus akendest sisse paistnud muutunud üha suuremaks probleemiks, millele lahenduse pakub päikesekaitsekile.

Päikesekaitsekilega saab tõrjuda erinevaid kiirgusi, sealhulgas UV-kiirgust, infrapunakiirgust ja piirata nähtava valguse hulka siseruumides. Kiirguse vähendamine võimaldab reguleerida hoone sisekliimat ja temperatuuri. Eriti oluline on see kevad-suvisel perioodil, kui pikad päikesepaistetunnid tõstavad toatemperatuuri, mis võib töökeskkonna ebamugavaks muuta. Näiteks klassiruumis võib palavus ja tuimus, mis on põhjustatud pidevast päikesevalgusest, segada õpetaja ja õpilaste keskendumist. Sarnaselt mõjutab sobimatu temperatuur kontoriruumides otseselt ettevõtte tulemuslikkust. Kiletatud aknad aitavad leevendada seda probleemi.

Päikesekaitsekilel on isolatsiooniomadused, mis toimivad nii suvel kui talvel. Sõltuvalt paigalduse tingimustest saab seda paigaldada nii klaasi siseküljele kui ka välisküljele. Iga hoone on erinev, mistõttu valime alati sobivad materjalid vastavalt konkreetsele hoonele. Parima lahenduse saavutamiseks soovitame alati konsulteerida meie spetsialistidega, et vältida tavapäraseid paigaldusvigu.

Pleekimise ennetamine. Hoonete sisustuse pleekimine on laialt levinud probleem. See ohustab nii kodude kui avalike ruumide sisustust, nagu muuseumid, haiglad, koolid ja kaubanduspinnad, kus pleekimine võib mõjutada kaupade müüki. Suurimad pleekimise põhjustajad on UV-kiirgus, nähtav valgus ja infrapunakiirgus. Päikesekaitsekile, mis blokeerib erinevaid kiirgusi, on tõhus viis pleekimise ennetamiseks. Erinevate päikesekaitsekilede abil saab tõrjuda erinevaid kiirgusi. Näiteks kaupluste vitriinakendel sobib suurepäraselt kile 3M Prestige 90EX või Llumar THE80BL mis on peaaegu läbipaistvad, kuid samal ajal tõrjuvad 99,9% UV-kiirgusest ning suurema osa infrapunakiirgusest, kaitstes seeläbi kaupluse vara.

Privaatsus ja turvalisus. Privaatsus ja turvalisus on eriti olulised tihedalt asustatud piirkondades, kus suured aknad asuvad madalal maapinnast, sageli otse tänavate või kõnniteede ääres ning on avatud möödujate uudishimulistele pilkudele. Päikesekaitsekile sobib hästi privaatsuse tagamiseks ja kodu ning vara uudishimulike pilkude eest varjamiseks. Päikesekaitsekilega on võimalik klaasi tumedamaks toonida, vähendades nähtavust klaasi kaudu või luua klaasile peegliefekt.

Turvalisus ja ohutus hõlmavad ka klaasi võimaliku purunemise küsimust. Turvakile muudab klaasi tugevamaks ja kui klaas siiski puruneb, hoiab kile klaasikillud enda küljes. Purunenud aken toimib endiselt ja jääb ilmastikukindlaks kuni uus klaas paigaldatakse.

Hoone välisilme muutmine. Kilede abil on võimalik hoone välimust lihtsasti muuta. Põhjused, miks soovitakse muuta välisilmet, võivad olla mitmekesised. Lisaks traditsioonilistele fassaadilahendustele võib päikesekaitsekilede abil säilitada suurte hoonete ühtlast üldmuljet. Olles tegemist suurte kortermajade või büroohoonetega, kus on palju erinevaid elanikke ja üürnikke, võib iga akna välimus erineda. Üldmulje ühtlustamiseks on võimalik kõikidele akendele paigaldada päikesekaitsekiled, mis muudavad iga akna välise ilme ühesuguseks.

Valgusreostus on üha tavalisem probleem, sest kaasaegsed hooned on peamiselt suurte klaasipindadega. Ere päikesevalgus võib mõjutada nägemist, olla kahjulik silmadele, pidev silmade pilgutamine väsitab ning võib värve moonutada. Valgusreostus on eriti murekohaks kontorites, kus liigne valgus häirib ekraanidel töötamist, aga ka haiglates, kus paljudel protseduuridel on vaja pimedat või hämarat keskkonda. Samuti eelistavad paljud kaupluse omanikud reguleeritavat tehisvalgust, et luua just nende kaupluse jaoks sobivat atmosfääri. Erinevate klaasikattekiledega on võimalik reguleerida akende kaudu siseneva valguse hulka.